Duże wyróżnienie dla nowego salonu Toyoty i Lexusa w Krakowie

Nagroda I stopnia w konkursie Budowa Roku 2020

2021-10-08

Nowy salon Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska zdobył nagrodę I stopnia w konkursie Budowa Roku 2020. Eksperci Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa docenili, że inwestycja ta wykonana została z zachowaniem najwyższych standardów technicznych i jakościowych. Zastosowano tu wiele ekologicznych rozwiązań, jak np. zielony dach.

Budowa Roku to ogólnopolski konkurs organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii. W tym roku zdobywcą nagrody I stopnia w konkursie został nowy salon Toyoty i Lexusa przy ul. Zakopiańskiej 68 w Krakowie – niezwykle nowoczesny, ekologiczny budynek z luksusowym wyposażeniem. Jest to doskonałe zwieńczenie 2-letniej wytężonej pracy ok. 750 osób.

Wyróżniony salon Toyoty i Lexusa jest największym w Polsce i jednym z największych w Europie. Na klientów czeka tu szeroki zakres usług i obsługa zgodna z japońską kulturą gościnności Omotenashi. Od momentu jego otwarcia udział Toyoty na rynku motoryzacyjnym w Krakowie wzrósł z 9% do 12%.

Koncepcja architektoniczna nowego salonu przy Zakopiańskiej jest dziełem Adama Machnowskiego z pracowni MCA Machnowski, Caban Architekci s.c. w Warszawie. Głównymi projektantami są architekt Grzegorz Gaj i odpowiadający za projekt konstrukcji Paweł Byrski. W budynku zastosowano wiele ekologicznych rozwiązań, takich jak zielony dach o powierzchni 1650 m2 czy oświetlenie LED.

Budynek ma cztery kondygnacje nadziemne oraz dwie podziemne, a jego powierzchnia użytkowa sięga 13 500 m2. Może tu zaparkować 360 pojazdów. Na dwóch poziomach salonu zlokalizowano ekspozycję 50 nowych aut Toyoty i Lexusa, a na przykrytym parkingu na drugiej kondygnacji – 80 aut używanych. Ponadto na specjalnej rampie wyeksponowano klasyczne modele Toyoty i Lexusa. W podziemiach znajduje się parking dla klientów na 77 aut.

W obiekcie funkcjonuje także serwis mechaniczny z 18 podnośnikami, magazyn na 6500 opon, a także studio autodetailingu Romanowski Detailing & Car Spa, w którym właściciele samochodów wszystkich marek mogą skorzystać z profesjonalnej, wieloetapowej pielęgnacji pojazdu.

Stacja dilerska Romanowski Toyota & Lexus Kraków Zakopiańska to drugi salon Lexusa w Krakowie, należący do sieci Toyota & Lexus Romanowski. Pierwszy znajduje się przy al. Pokoju 63A. Toyota & Lexus Romanowski jest autoryzowanym dilerem od 27 lat i prowadzi także salony w Radomiu i Kielcach.

Dowiedz się więcej

50 lat Toyoty w Europie 50 lat Toyoty w Europie 9 fabryk i ponad 800 000 aut rocznie Co 11 minut nowa Corolla Co 11 minut nowa Corolla Dowiedz się więcej o rekordowych wynikach Toyoty Wirtualne projektowanie aut Wirtualne projektowanie aut Większa konkurencyjność japońskich koncernów Hybrydowe SUV-y a napęd AWD-i Hybrydowe SUV-y a napęd AWD-i Poznaj jego zalety i działanie Moduły ogniw paliwowych dla ciężarówek Moduły ogniw paliwowych dla ciężarówek Dowiedz się więcej Rajd Dakar 2022 Rajd Dakar 2022 Zupełnie nowa Toyota GR DKR Hilux T1+ Podróż po Europie Toyotą Mirai Podróż po Europie Toyotą Mirai Śledź trasę wyprawy Arkadego Fiedlera Wallbox Home Toyota 22 kW Wallbox Home Toyota 22 kW Wydajne i bezpieczne ładowanie Twojej Toyoty Toyota inwestuje w rozwój baterii Toyota inwestuje w rozwój baterii Dowiedz się więcej o planach koncernu 50 mln sprzedanych egzemplarzy Corolli 50 mln sprzedanych egzemplarzy Corolli Nowy model co 30 sekund Toyota zmierza do pobicia własnego rekordu Toyota zmierza do pobicia własnego rekordu Dowiedz się więcej Toyota Ventures Climate Fund Toyota Ventures Climate Fund Poznaj nowy fundusz Toyoty