Portom Lotniczym dostarczono 21 hybrydowych SUV-ów

Niskoemisyjna samochody Toyoty

2022-04-07

Flota samochodów firmowych Portów Lotniczych została wzbogacona o 21 hybrydowych SUV-ów Toyoty – 14 egzemplarzy RAV4 Hybrid z napędem na cztery koła AWD-i oraz 7 nowych Yarisów Cross Hybrid. Auta wydała stacja dilerska Toyota Okęcie w Warszawie.

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze to kolejna firma, która stawia na hybrydy Toyoty. Jej flota została zmodernizowana dzięki nabyciu (w ramach procedury przetargowej w formie leasingu) takich modeli, jak RAV4 Hybrid i Yaris Cross Hybrid. Park samochodów przedsiębiorstwa liczy obecnie około 400 pojazdów, z czego 24 to auta marki Toyota.

Do floty Portów Lotniczych trafiły m.in. Yarisy Cross z napędem hybrydowym o mocy 116 KM, opartym na silniku 1.5. Auta zużywają średnio od 4,4 l/100 km paliwa. Są wyposażone w zaawansowane technologie i systemy bezpieczeństwa, w tym m.in. w system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) z funkcją automatycznego hamowania oraz przednie i tylne światła w technologii LED.

Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd

Kolejnym modelem, który został zamówiony przez Porty Lotnicze, jest Toyota RAV Hybrid. Jest to auta z 222-konnym układem hybrydowym 2,5 l i napędem na cztery koła AWD-i. Duża moc i dodatkowy silnik elektryczny przy tylnej osi przekładają się na bardzo dobrą dynamikę i pewność prowadzenia w różnych warunkach operacyjnych lotniska.

RAV4 Hybrid AWD-i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,1 s i może ciągnąć przyczepę o masie 1650 kg. SUV zużywa średnio od 5,6 l/100 km paliwa.

Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd

Dowiedz się więcej

10 lat obecności na rynku Yarisa Hybrid 10 lat obecności na rynku Yarisa Hybrid 17,5-krotny wzrost sprzedaży Wymienny kartridż wodorowy Wymienny kartridż wodorowy Zobacz nowe rozwiązanie Toyoty i Woven Planet GR Corolla Morizo Edition GR Corolla Morizo Edition Poznaj nową wersję limitowaną Toyota RAV4 najpopularniejszym SUV-em Toyota RAV4 najpopularniejszym SUV-em Dane portalu focus2move.com Toyota na czele rynku Toyota na czele rynku Wyniki rejestracji w maju 2022 Zarezerwuj nową Corollę Cross Zarezerwuj nową Corollę Cross Wybierz wersję specjalną Premiere Edition Toyota i Stellantis rozszerzają współpracę Toyota i Stellantis rozszerzają współpracę Powstanie nowy dostawczy van GR SPORT GR SPORT Najpopularniejsza wersja Toyoty C-HR Toyota Corolla Hybrid Toyota Corolla Hybrid Oficjalny samochód Hiszpańskiej Federacji Kolarskiej W Polsce sprzedano ponad 2 000 Highlanderów W Polsce sprzedano ponad 2 000 Highlanderów SUV z napędem AWD-i 10 sedanów Mirai dla Maximator Hydrogen 10 sedanów Mirai dla Maximator Hydrogen Dowiedz się więcej 5 modeli Toyoty w top 10 polskiego rynku 5 modeli Toyoty w top 10 polskiego rynku Dane z kwietnia 2022 roku