MIRAI CONCEPT
Zdjęcie przedstawia prototyp.
Elektryczny pojazd bezemisyjny nowej generacji napędzany ogniwami paliwowymi.
Pierwsza generacja Toyoty Mirai została wprowadzona na rynek w 2014 r. Stanowiła najlepszy dowód na to, że wodór to wygodny w użyciu, efektywny i przyjazny w użyciu nośnik energii. Mirai Concept to kolejny krok ku popularyzacji pojazdów elektrycznych napędzanych ogniwami paliwowymi (FCEV). Pojazd koncepcyjny Toyoty w porównaniu z poprzednikiem ma większy zasięg, lepsze osiągi, a także więcej miejsca dla pasażerów.
System kierowania pojazdem
Napęd na tylną oś
Zasięg
O 30% większy od poprzednika
Liczba miejsc
5
Stylowy i nowoczesny pojazd.
Mirai Concept została zaprojektowana na bazie najnowszej modułowej platformie Toyoty. Większa sztywność nadwozia i niżej położony środek ciężkości gwarantują pewną jazdę zarówno w zakrętach, jak i na autostradzie. Ulepszony układ ogniw paliwowych zapewnia większy zasięg i lepsze osiągi.
Lepsze osiągi.
Projektowana od samego początku z myslą o pomieszczeniu całej gamy układów napędowych Toyoty, w tym wodorowych ogniw paliwowych, najnowsza modułowa platforma Toyoty dodatkowo usztywnia nadwozie Mirai Concept, zwiększając jej zwinność i szybkości reakcji, a także obniża środek ciężkości, gwarantując zwinne i satysfakcjonujące prowadzenie. Ulepszony układ ogniw paliwowych to nie tylko zwiększony zasięg, ale i płynna, liniowa reakcja podczas ruszania - jedność kierowcy dodającego gazu i przyspieszającego samochodu. Prowadzenie na krętych drogach jest lekkie i łatwe, a wjazd na autostradę zapewnia wyjątkowe poczucie mocy przy każdej prędkości.
Kolejny etap technologii FCEV.
Mirai nowej generacji ma w pełni przeprojektowany system ogniw paliwowych. W ten sposób zasięg jazdy zwiększył się o 30% w stosunku do obecnej generacji.

Dowiedz się więcej

Toyota LQ Toyota LQ Poznaj nowy, koncepcyjny pojazd Toyoty Mobilność i swoboda Mobilność i swoboda Toyota pomaga niepełnosprawnym sportowcom Toyota Mobility Toyota Mobility Poznaj technologie dające swobodę ruchu T-HR3 – humanoidalny robot Toyoty T-HR3 – humanoidalny robot Toyoty Zobacz najnowszy prototyp Nowa era mobilności Nowa era mobilności Poznaj prototypy Toyoty Zelektryfikowane pojazdy Toyoty Zelektryfikowane pojazdy Toyoty Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 Wheel Park Wheel Park Pierwszy na świecie skateparku dla osób niepełnosprawnych Mobility For All Mobility For All Przedstawiamy wizję przyszłości według Toyoty NIEZWYKŁE HISTORIE NIEZWYKŁE HISTORIE Technologia dla paraolimpijczyków Technologia dla paraolimpijczyków Lżejszy i zoptymalizowany rower Andrei PROJEKT MOBILNOŚĆ PROJEKT MOBILNOŚĆ ROZWIĄZANIA MOBILNE ROZWIĄZANIA MOBILNE