TOYOTA PARA TECH
Inżynierowie Toyoty i złota medalistka Paraolimpijska Andrea Eskau podjęli współpracę, aby wyznaczyć nowe granice kolarstwa.
PRZEDSTAWIAMY
Andrea Eskau
Andrea Eskau zdobyła cztery złote medale i jeden srebrny na Igrzyskach Paraolimpijskich. Niejednokrotnie stawała też na podium Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich Zdobyła, cztery razy zdobywając złoto i srebro, a dwa razy brąz. Teraz współpracuje z Toyotą, aby jeszcze bardziej zwiększyć swoją przewagę.
Para Tech Power
Inżynier Roger Kirschner urodził się ze sparaliżowaną lewą połową ciała. Jego rodzice byli zawodowymi kierowcami wyścigowymi, więc syn chciał nadążyć za ich szybkim stylem życia. Andrea Eskau doznała obrażeń kręgosłupa po wypadku na rowerze. Nie zamierzała zwolnić tempa i zamiast tego postanowiła ścigać się na Igrzyskach Paraolimpijskich.

Nawet po zdobyciu czterech złotych medali latem i kolejnych czterech złotych zimą na Igrzyskach Paraolimpijskich nie opuściła ją determinacja, by poruszać się szybciej. Roger i Andrea współpracowali z zespołem inżynierów Toyoty, aby nadal ulepszać jej pojazd. Dziś jej nowy rower z napędem ręcznym jest o 30 procent lżejszy i zoptymalizowany pod kątem oferowania jak najlepszych osiągów.
Jeden rzut oka na rower wystarczył. Potrzebowaliśmy nowego konceptu… większej sztywności i mniejszej wagi. Cieszę się, że mogę rozmawiać z kierowcą i pojazdem w jednej osobie, bo ona jest silnikiem, który napędza ten pojazd.
Roger Kirschner
Inżynier
The curved, multicolored lines of a Toyota race car reflect track lights. A driver waits behind the wheel.

Technologie dla mobilności
Zespół inżynierów Toyoty wykorzystał technologię opracowaną przez zespół TOYOTA GAZOO Racing i zaimplementował ją do stworzenia roweru z napędem ręcznym Andrei, który jest lżejszy i sztywniejszy niż jej dotychczasowe rowery.


Wizja mobilności
Toyota wierzy w równość dostępu do mobilności. Wspieranie sportowców, takich jak Andrea, jest tylko jednym z przykładów tego, w jaki sposób Toyota pomaga ludziom o różnej sprawności realizować ich marzenia.

Z myślą o sportowcach
W ciągu ostatnich siedmiu lat Toyota współpracowała z Andreą przy okazji wielu projektów, w tym przy stworzeniu jej sań. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym sportowcom narzędzia, których potrzebują, aby poczuć wolność w ruchu.


Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie
Jako oficjalny światowy partner w obszarze mobilności Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego i Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego Toyota stara się wspierać ludzki potencjał dzięki sile ruchu i pomagać osobom z aspiracjami olimpijskimi i paraolimpijskimi osiągnąć swoje cele poprzez zwiększenie dostępności, widoczności i poprawę technologii. Poprzez liczne partnerstwa Toyota stara się zachęcać ludzi na całym świecie do stawiania pierwszych kroków w kierunku spełnienia swoich marzeń, bez względu na płeć, wiek, narodowość lub niepełnosprawność, ponieważ wierzymy, że swoboda ruchu sprawia, że wszystko jest możliwe.
Slicing through the wind, Paralympian Andrea Eskau cranks her custom handbike forward.

TOYOTA GAZOO Racing
Udział Toyoty w sportach motorowych ma konkretny cel: ulepszanie nie tylko naszych samochodów, ale także umiejętności ludzi, którzy je produkują. To filozofia Toyoty, która przyświeca nam od czasów założyciela Kiichiro Toyody. Ekstremalne warunki sportów motorowych pozwalają poznać pełen potencjał naszych aut. Potencjał, którego nie dostrzegamy w codziennej jeździe. Sporty motorowe pozwalają nam testować granice wytrzymałości naszych pojazdów i jeszcze bardziej je przesuwać, tak abyśmy mogli tworzyć coraz lepsze samochody.

Dowiedz się więcej

Toyota LQ Toyota LQ Poznaj nowy, koncepcyjny pojazd Toyoty Mobilność i swoboda Mobilność i swoboda Toyota pomaga niepełnosprawnym sportowcom Toyota Mobility Toyota Mobility Poznaj technologie dające swobodę ruchu T-HR3 – humanoidalny robot Toyoty T-HR3 – humanoidalny robot Toyoty Zobacz najnowszy prototyp Nowa era mobilności Nowa era mobilności Poznaj prototypy Toyoty Zelektryfikowane pojazdy Toyoty Zelektryfikowane pojazdy Toyoty Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 Wheel Park Wheel Park Pierwszy na świecie skateparku dla osób niepełnosprawnych Mobility For All Mobility For All Przedstawiamy wizję przyszłości według Toyoty NIEZWYKŁE HISTORIE NIEZWYKŁE HISTORIE PROJEKT MOBILNOŚĆ PROJEKT MOBILNOŚĆ ROZWIĄZANIA MOBILNE ROZWIĄZANIA MOBILNE