TOYOTA WHEEL PARK
Wraz z otwarciem pierwszego na świecie skateparku dla osób niepełnosprawnych Toyota pokazuje swoje zaangażowanie w misję tworzenia jeszcze lepszych rozwiązań w dziedzinie mobilności dla każdego.
PRZEDSTAWIAMY
Lily Rice
Lily Rice jest pierwszą kobietą w Wielkiej Brytanii, która wykonała salto w tył na wózku inwalidzkim. I zrobiła to w wieku 13 lat. Lily wie, że wszystko jest możliwe, gdy ma się swobodę ruchu. Jej sukcesy inspirują inne dziewczyny do uczestnictwa w zawodach WCMX. Lily ma nadzieję, że pewnego dnia jej ulubiony sport zostanie uznany za dyscyplinę na Igrzyskach Paraolimpijskich, a ona weźmie udział w zawodach.
Toyota Wheel Park
Zawodniczka rozpoczyna jazdę, a dźwięk toczących się kół wibruje na drewnianej powierzchni rampy. Widzowie spoglądają w jej kierunku i widzą, że nie porusza się na rowerze, deskorolce czy rolkach. Do specjalnie przygotowanego skateparku wjeżdża ona na wózku inwalidzkim.

Uśmiech gości na jej twarzy, lecz nie tylko. WCMX jest sportem dla wszystkich – nawet w pełni sprawni zawodnicy chcą spróbować swoich sił na wózkach inwalidzkich. Chęć poruszania się jest w stanie przezwyciężyć wszelkie ograniczenia.
To pierwsze działanie Toyoty tego typu i symbol wizji marki, która pragnie kreować lepsze rozwiązania w dziedzinie mobilności dla każdego. Toyota tworzy z myślą o wszystkich, także osobach dotkniętych niepełnosprawnością, budując coraz bardziej dostępny świat.
Mauro Caruccio
CEO of Toyota Motor Italia
/

Hybrydowy skatepark
Inspiracją do stworzenia naszego skateparku posłużyło poczucie wolności i radości, które daje poruszanie się. Można tu uprawiać jazdę na rowerach BMX, deskorolce czy jeden z najmłodszych ekstremalnych sportów na świecie – WCMX, czyli motocross na wózkach inwalidzkich.


Tworząc lepsze społeczeństwo
Toyota wspiera wolność ruchu, niezależnie od tego, czy wybierasz się na drugi koniec kraju, miasta czy do skateparku. Wszystko jest możliwe, jeżeli się poruszamy bez ograniczeń.

Mobilność dla wszystkich
Nasz skatepark znosi ograniczenia, zapewniając mobilność dla wszystkich – niezależnie od stopnia sprawności. Poczuj radość i z pasją rób to, co lubisz.


Zrób coś niemożliwego
Toyota pomaga zmienić marzenia w rzeczywistość. Wspiera m.in. Lily Rice z Wielkiej Brytanii w jej dążeniu do uczynienie WCMX oficjalnym sportem paraolimpijskim.
/

Dowiedz się więcej

Toyota LQ Toyota LQ Poznaj nowy, koncepcyjny pojazd Toyoty Mobilność i swoboda Mobilność i swoboda Toyota pomaga niepełnosprawnym sportowcom Toyota Mobility Toyota Mobility Poznaj technologie dające swobodę ruchu T-HR3 – humanoidalny robot Toyoty T-HR3 – humanoidalny robot Toyoty Zobacz najnowszy prototyp Nowa era mobilności Nowa era mobilności Poznaj prototypy Toyoty Zelektryfikowane pojazdy Toyoty Zelektryfikowane pojazdy Toyoty Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020 Mobility For All Mobility For All Przedstawiamy wizję przyszłości według Toyoty NIEZWYKŁE HISTORIE NIEZWYKŁE HISTORIE Technologia dla paraolimpijczyków Technologia dla paraolimpijczyków Lżejszy i zoptymalizowany rower Andrei PROJEKT MOBILNOŚĆ PROJEKT MOBILNOŚĆ ROZWIĄZANIA MOBILNE ROZWIĄZANIA MOBILNE