1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Toyota najbardziej niezawodną popularną marką motoryzacyjną według Consumer Reports
14 grudnia 2023

Ranking niezawodności marek motoryzacyjnych Consumer Reports

Toyota najbardziej niezawodną popularną marką motoryzacyjną

Consumer Reports opublikował najnowszy ranking niezawodności samochodów. Toyota uzyskała w nim 76 punktów na 100 możliwych, ustępując jedynie Lexusowi, który zdobył 79 punktów. Zdecydowana większość modeli Toyoty uzyskała wyniki znacznie powyżej średniej.

Consumer Reports jest największą organizacją konsumencką w Stanach Zjednoczonych. To właśnie na jej badaniach swoje decyzje zakupowe opierają miliony amerykańskich klientów. Tegoroczne zestawienie opiera się na danych ponad 330 000 pojazdów z roczników 2000–2023.

W Top10 najbardziej niezawodnych samochodów – 7 modeli Toyoty

Tegoroczny ranking Consumer Reports został zdominowany przez Toyotę. W dziesiątce najbardziej niezawodnych modeli z najwyższą punktacją – aż 7 to auta tej marki.

W 2023 roku liderami niezawodności zostały takie modele, jak Toyota Camry Hybrid oraz Toyota 4Runner. Zarówno średniej wielkości hybrydowy sedan Camry, dostępny w sprzedaży m.in. w Europie, jak i opracowany na amerykański rynek terenowy 4Runner zdobyły 87 punktów. Trzecie miejsce w zestawieniu zajęła benzynowa odmiana Camry (86 punktów), czwarte – Toyota RAV4 Prime (84 punktów), która w Europie występuje pod nazwą RAV4 Plug-in. Na siódmym miejscu znalazła się Toyota RAV4 (80 punktów), na dziewiątym Toyota Corolla (77 punktów). Pierwszą dziesiątkę zamyka 7-osobowy SUV Toyota Highlander Hybrid z wynikiem 75 punktów.

Hybrydy zachwyciły swą trwałością

Warto tu zwrócić uwagę, że tak doskonały wynik Toyoty Camry Hybrid jest najlepszym dowodem na to, że wyposażone w napęd hybrydowy pojazdy charakteryzują się trwałością i bezawaryjnością. Potwierdzają to także analizy Consumer Reports, według których hybrydy wykazały się średnio aż o 26% mniejszą awaryjnością niż auta z silnikami konwencjonalnymi.

Na tle całego segmentu obok hybrydowej Camry wyróżniają się też takie modele jak Highlander Hybrid czy RAV4 Hybrid.

Toyota RAV4 Prime – najbardziej niezawodną hybrydą plug-in

W ciągu wieloletniej obecności na rynku hybrydy Toyoty nie raz udowadniały swoją jakość i niezawodność. W ciągu 26 lat Toyota opracowała już pięć generacji tego napędu, dopracowując każdy szczegół i wprowadzając na masowy rynek zaawansowane technologie, które znalazły zastosowanie także w pozostałych zelektryfikowanych napędach marki. Doskonałym przykładem tego jest Toyota RAV4 Prime, która w rankingu Consumer Reports zdobyła 84 punkty. Obok czwartego miejsca na rynku dało jej też pierwsze wśród hybryd plug-in.

Warto podkreślić, że uzyskany przez Toyotę RAV4 Prime wynik jest znaczący na tle całej klasy, która okazała się najbardziej zróżnicowana pod względem niezawodności. Wiele hybryd plug-in wypadło w badaniu Consumer Reports znacznie słabiej niż konwencjonalne wersje tych samych modeli. Tymczasem model RAV4 Prime okazał się bardziej trwały nawet od Toyoty RAV4 z napędem hybrydowym i benzynowym!

Consumer Reports

Działająca na rynku amerykańskim organizacja Consumer Reports jest finansowana wyłącznie ze składek swoich członków i testuje samochody kupione z własnych środków. Ewaluacja jakości samochodów prowadzona jest na podstawie niezależnych testów i badań ekspertów. Pod uwagę brane są tu takie czynniki, jak:

  • niezawodność,

  • właściwości jezdne,

  • oszczędność,

  • bezpieczeństwo,

  • wyposażenie,

  • satysfakcja klienta.

Według oceny Consumer Reports Toyota to marka, która buduje solidne, wydajne i niezawodne pojazdy. Większość modeli Toyoty dobrze wypadła w testach jakości i atrakcyjności dla konsumenta dzięki takim cechom, jak imponująca oszczędność paliwa, komfort jazdy, dobrze wyciszona kabina i łatwość użytkowania.

Ranking niezawodności marek motoryzacyjnych Consumer Reports: https://www.consumerreports.org/cars/car-reliability-owner-satisfaction/who-makes-the-most-reliable-cars-a7824554938/?itm_source=parsely-api

Zestawienie 10 najbardziej niezawodnych samochodów:

https://www.consumerreports.org/cars/car-reliability-owner-satisfaction/10-most-reliable-cars-a6569295379/