1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Program Toyota Pewne Auto w 3 nowych salonach
13 lipca 2022

Program Toyota Pewne Auto w 3 nowych salonach

Toyota rozwija sieć sprzedaży aut używanych

Do sieci sprzedaży aut używanych Toyota Pewne Auto w tym roku dołączyły dwa nowe punkty – salon Toyoty w Bydgoszczy i Toyota Professional w Bełchatowie. Do końca roku do sieci dołączy też nowy salon Toyoty w Poznaniu. Auta z rynku wtórnego będzie można kupić w 78 stacjach dilerskich Toyoty. W pierwszym półroczu 2022 roku w programie Toyota Pewne Auto sprzedano 11 170 samochodów.

Toyota Pewne Auto to program, który jest skierowany do kierowców chcących kupić używany samochód z gwarancją, w dobrym stanie i o znanej historii. Marka systematycznie go rozbudowuje o nowe punkty sprzedaży. W 2022 roku uruchomiono nowy autoryzowany salon w Bydgoszczy oraz nową stację Toyota Professional w Bełchatowie, a wraz z nimi działy sprzedaży aut z rynku wtórnego. Do końca roku do sieci dołączy też nowy salon Toyoty w Poznaniu, również z działem aut używanych. Łącznie auta z drugiej ręki będzie można kupić w 78 stacjach dilerskich Toyoty.

Corolla najczęściej wybierana w programie Toyota Pewne Auto

W I półroczu bieżącego roku klienci programu Toyota Pewne Auto kupili 11 170 używanych samochodów, z czego 76% to auta marki Toyota. Najczęściej wybieranym modelem była Corolla – salony Toyoty opuściły 2134 egz. tego modelu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też Yarisy, które znalazły 1976 nowych właścicieli. Polscy kierowcy chętnie sięgali też po Aurisy (1094 egz.) i Toyotę C-HR (957 egz.).

 

Toyota Pewne Auto – szeroki wybór używanych hybryd

Toyota Pewne Auto to miejsce, gdzie można kupić używane auto hybrydowe. Wiele z nich trafia do ponownej sprzedaży w salonach marki jako auta poleasingowe lub oddawane w rozliczeniu. Udział hybryd w łącznej sprzedaży używanych samochodów wszystkich marek w programie wyniósł w I półroczu 2022 roku 31%. Prawie połowa wszystkich Corolli (1050 egz.) i ponad 80% Toyoty C-HR (770 egz.) miało napęd hybrydowy, a także 457 egz. RAV4, 450 egz. Yarisów i 388 egz. Aurisów.

 

Używane auta z gwarancją

Toyota Pewne Auto to program obejmujący wszystkie salony marki oraz stacje sprzedaży samochodów użytkowych Toyota Professional. Stopniowo sieć rozbudowywana jest także o odrębne salony Toyota Pewne Auto. Do tej pory stacje tego rodzaju powstały w Warszawie, Józefowie, Krakowie i Nowym Targu.

Do programu włączane są m.in. samochody poleasingowe, auta ekspozycyjne od dilerów oraz pojazdy pozostawiane w rozliczeniu z udokumentowaną historią. Przy ich zakupie można skorzystać z szerokiej oferty finansowania, w tym z wynajmu długoterminowego, standardowego leasingu i kredytu, a także z programu finansowania usług serwisowych i ubezpieczenia Comfort Pay.

 

Samochody objęte programem mają udokumentowaną historię i przebieg i otrzymują roczną gwarancję. Kupujący otrzymuje rzetelną informację o stanie samochodu na podstawie wszechstronnej, zestandaryzowanej kontroli jakości, z której przygotowywany jest 140-punktowy protokół.

Obejmuje on m.in.:

  • zgodność numeru VIN,
  • działanie wszystkich elementów wyposażenia wnętrza, multimediów i systemów bezpieczeństwa,
  • stan tapicerki i materiałów wykończeniowych,
  • działanie świateł,
  • pomiar grubości lakieru,
  • kontrolę stanu nadwozia pod kątem zarysowań, wgnieceń i rdzy czy pasowania zderzaków i drzwi.

Podwozie, koła i układ napędowy są sprawdzane zarówno na podnośniku, jak i podczas jazdy testowej. Auta innych marek są przygotowane do sprzedaży zgodnie z tymi samymi procedurami, co samochody Toyoty.